Najčastejšie kladené otázky

Aký je mechanizmus účinku ALA?

ALA v potrave sa rýchlo vstrebáva, transportuje do vnútrobunkových kompartmentov a redukuje sa na kyselinu dihydrolipoovú (DHLA) pôsobením enzýmov1. Prostredníctvom nukleárneho faktora Nrf2 indukuje syntézu enzýmov nevyhnutných pre ochranu tkanív pred oxidačným poškodením voľnými radikálmi a inhibuje expresiu prozápalových cytokínov (IL-1β a IL-6, TNF-α, NF-κβ, ICAM-1 a VCAM-1)3, ktoré sú zvýšené pri viacerých neurologických ochoreniach (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza etc)2,3

  1. Luc Rochette et al. Alpha-lipoic acid: molecular mechanisms and therapeutic potential in diabetes. 2015. Canadian Journal of Physiology and Pharmacology. 93(12): 1021-1027.
  2. Lv C, Maharjan et al. α-Lipoic Acid Promotes Neurological Recovery After Ischemic Stroke by Activating the Nrf2/HO-1 Pathway to Attenuate Oxidative Damage. Cell Physiol Biochem. 2017;43(3):1273-1287.
  3. Kamarudin MNA, Mohd Raflee NA, Hussein SSS, Lo JY, Supriady H, Abdul Kadir H. (R)-(+)-α-lipoic acid protected NG108-15 cells against H₂O₂-induced cell death through PI3K-Akt/GSK-3β pathway and suppression of NF-κβ-cytokines. Drug Des Devel Ther. 2014;8:1765-1780.Aké je dostatočné množstvo ALA na riešenie bolesti?

Dostatočné množstvo - denná dávka 200-600 mg. To pokryje 1000 násobok množstva dostupného v pravidelnej strave. Najvyššia hladina v krvi je 30-60 min po požití.1

  1. McIlduff, Courtney E et al.. "Critical appraisal of the use of alpha lipoic acid (thioctic acid) in the treatment of symptomatic diabetic polyneuropathy". 2001 Therapeutics and Clinical Risk Management. 7: 377–385.Ako dlho sa má užívať Revitanerv?

Výživový doplnok Revitanerv je určený na doplnenie bežnej stravy vitamínmi. Revitanerv sa môže užívať dlhodobo.Aké je dávkovanie Revitanervu?

Revitanerv sa užíva denne 1 tableta 1x denne najlepšie spolu s hlavným jedlom. Treba ju zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.Aké sú kontraindikácie pre Revitanerv?

Ide o precitlivelosť na zložky produktu Revitanerv.Môžu Revitanerv užívať tehotné a dojčiace ženy?

Prípravok sa nesmie užívať alebo používať počas celej dĺžky tehotenstva. Nemá sa používať u žien vo fertilnom veku, pokiaľ nie sú ženy chránené účinnou antikoncepciou.Môžu Revitanerv užívať deti?

Podávanie deťom a mladistvím mladším ako 18 rokov je kontraindikované.Môžem užívať Revitanerv aj s inými liekmi alebo inými výživovými doplnkami?

Nie sú známe žiadne interakcie s inými liekmi. Ak užívate akékoľvek lieky, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom o užívaní prípravku Revitanerv.Kedy je najlepšie užívať Revitanerv?

Ideálne je užitie ráno alebo počas obeda spolu s hlavným jedlom. Revitanerv treba zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.Môžu užívať Revitanerv aj Warfarínoví pacienti?

Môžu. Warfarín nemá kontraindikácie so žiadnou zo zložiek Revitanerv1, 2.

  1. Philip S. Wells. Et al. Interactions of Warfarin with Drugs and Food. 1994. Ann Intern Med. 121: 676-683.
  2. Anne M. Holbrook et al. Systematic Overview of Warfarin and Its Drug and Food Interactions. 2005. Arch Intern Med. 165(10):1095-1106.Čo mám robiť, keď zabudnem užiť Revitanerv?

Denná dávka Revitanerv sa nemusí nahradzovať. Ak si spomeniete v priebehu dňa, užite 1 tabletu a na druhý deň pokračujte v užívaní ako ste boli zvyknutý.Obsahuje Revitanerv laktózu?

Nie. Revitanerv môžu užívať aj pacienti s laktózovou intoleranciou.Môžu Revitanerv užívať pacienti s cukrovkou?

Áno, Revitanerv môžu užívať aj pacienti s dg. Diabetes mellitus (cukrovka), nakoľko aktívne látky neobsahujú glukózu.Môžu Revitanerv Strongceliatici?

Áno môžu, Revitanerv neobsahuje lepok.Môžem po užití Revitanervu šoférovať auto a vysokozdvižný vozík? Ovplyvňuje koncentráciu?

Revitanerv neovplyvňuje koncentráciu a možnosť viesť motorové vizidlo.Môžu užívať Revitanerv pacienti s onkologickými ochoreniami?

Revitanerv je výživový doplnok a je určený na doplnenie bežnej stravy vitamínmi. Odporúčame pred užívaním poradiť sa s vaším lekárom.Čo je Revitanerv?

Výživový doplnok Revitanerv je určený na doplnenie bežnej stravy vitamínmi. Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy. S obsahom vitamínov B1, B2, B3, B5 a B6 pomáha ku každodennému lepšiemu výkonu. Upozornenie: Výživový doplnok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Uchovávajte mimo dosahu detí.Aké sú účinné látky v jednej tablete?Prečo sú vitamíny obsiahnuté v jednej tablete dôležité pre ľudský organizmus?

V prípade Vášho záujmu, napíšte nám prosím otázku, ktorá sa týka prípravku Revitanerv Strong. Do 2 pracovných dní Vám odpovieme.
OCHRANA SÚKROMIA